12 Būdų, kaip pagerinti verslo pinigų srautą
By Diana Hurta
23 Feb 2021
@DianaHurta

Viena iš priežasčių, kodėl verslas žlunga, yra blogas pinigų srauto valdymas. Veiksmingas pinigų srauto valdymas yra gyvybiškai svarbus jūsų verslui. Net jei jūsų įmonė šiuo metu yra pelninga, jai vis tiek gali grėsti neigiamas pinigų srautas, nes jūsų įmonė gali susidurti su pinigų srauto kliūtimis, jei finansinė, operacinė ir (arba) investicinė veikla yra neveiksminga.

Jei norite pagerinti savo verslo pinigų srautą, turėsite įgyvendinti naujas strategijas. Yra du pagrindiniai būdai, kaip išspręsti šią problemą: padidinti pajamas ir sumažinti išlaidas.

Maksimaliai padidindami savo įmonės pinigų srautą, galite padėti jai greičiau gauti pelną, greičiau pasiekti tikslus ir sumažinti veiklos sąnaudas. Norite pagerinti smulkaus verslo pinigų srautą? Dalinamės su jumis 12 patarimų, kurie gali padėti pagerinti jūsų įmonės pinigų srautą.

1. Analizuokite veiklos ataskaitas

Pirmiausia, kad suprasti kaip pagerinti savo veiklos pinigų srautą, tai analizuojant skaičius. Kad ir koks būtų jūsų verslo dydis, turėtumėte reguliariai analizuoti gautą informaciją, kad suprastumėte pinigų srautą per savo verslą.

2. Turėkite pardavimo proceso planą

Pardavimų procesas apima visus žingsnius nuo potencialaus kliento kontakto iki faktinio kliento. Išsamus pardavimų planas turėtų padėti jums užsidirbti.

3. Išplėskite pardavimo rinką

Kitas sprendimas, kaip padidinti teigiamą pinigų srautą, yra naujų pajamų šaltinių paieška. Štai keletas pardavimo galimybių:

 • Sukurkite naują rinkodaros strategiją.
 • Atraskite naujas rinkas.
 • Pridėkite naujų paslaugų ar produktų.
 • Apsvarstykite galimybę parduoti internetu.

4. Padidinkite kainas

Jūsų nustatyta kaina turės tiesioginį poveikį jūsų verslui. Kainas turite peržiūrėti kiekvienais metais, nes visos kainos turi padengti išlaidas ir pelną dėl infliacijos didėjimo kiekvienais metais.

Jei per pastaruosius kelerius metus nekeitėte kainų, tai dabar pats laikas jas padidinti. Kitas būdas kaip galite padidinti kainą, tai yra pasiūlyti verte pagrįstus pardavimo planus.

5. Išsiųskite sąskaitos faktūras nedelsdami

Pardavimai ir sąskaitos yra verslo gyvybės šaltinis. Negalite gauti pinigų, jei neišsiųsite sąskaitų faktūrų. Įsitikinkite, kad sąskaitos faktūros išrašymas klientams yra jūsų prioritetas. Kuo greičiau išsiųsite sąskaitas, tuo greičiau gausite pinigų.

6. Tvarkykite gautinas sumas

Aktyviai tvarkydami gautinas sumas, galite sekti mokėtinas sąskaitas ir susitvarkyti su skolininkais greičiau. Įsitikinkite, kad jūsų pateikta informacija sąskaitos faktūroje yra aiški, detali ir konkreti, įskaitant apmokėjimą ir terminą!

Jūs taip pat galite pagerinti veiklos pinigų srautą, pasiūlydami įvairias mokėjimo galimybes, paprašyti mokėti mėnesinį mokestį arba sudaryti prenumeratos programą.

7. Kontroliuokite veiklos išlaidas

Pinigų srauto valdymas nėra vien tik tai, kad kuo daugiau gauti grynų pinigų. Taip pat yra svarbu kiek įmanoma sumažinti grynųjų pinigų išėjimą .

Atidžiai peržiūrėkite savo pinigų srauto ataskaitą, išanalizuokite savo verslo išlaidas ir nustatykite sritis, kuriose galite sumažinti išlaidas. Štai keletas veiksmų, kuriuos galite atlikti:

 • Sumažinti nereikalingas išlaidas.
 • Derėtis su tiekėju dėl geresnių mokėjimo planų.
 • Samdyti ar užsakyti tam tikras paslaugas.
 • Remontuoti, o ne pakeisti įrangą.

8. Imkite lizingą, o nepirkite turto

Lizingu įgytas turtas yra puikus finansinis sprendimas bet kokiam verslui. Lizingo būdu galite paskirstyti išlaidas į reguliarias mažas mėnesines įmokas. Papildomas bonusas yra tai, kad lizingo įmokos yra verslo išlaidos, todėl jas galima nurašyti į veiklos išlaidas ir taip sumažinti mokesčius.

9. Peržiūrekite inventorizaciją

Jums reikia įsitikinti, kad jūsų perkamos atsargos iš tikrųjų parduodamos. Pežiūrėkite, kurie produktai parduodami gerai, ir sudarykite sąrašą tų produktų, kurie nejuda. Užuot pirkę daugiau to, kas neparduodama, atsikratykite - net jei jums reikia parduoti su nuolaida arba svarstyti galimybę juos likviduoti. Be to, patikrinkite savo pardavimo aktyvumą, kad sužinotumėte, kada yra jūsų užimtas ir neužimtas pardavimo laikas, ir pagal tai užsisakykite atsargas.

10. Mokėkite mokesčių sąskaitas laiku

Nesugebėjimas suprasti kokius ir kada reikia sumokėti mokesčius, verslui sunku tiksliai planuoti biudžetą ir sukurti patikimą pinigų srauto prognozę. Dar labiau pablogina situaciją, jei praleidžiamas pateikimo terminas, todėl reikia sumokėti baudas, o jei bauda nebus sumokėta laiku, vyriausybė gali imti palūkanas, dar labiau paveikdama verslo pinigų srauto padėtį. Daugelis įmonių taip pat nežino apie daugybę mokesčių lengvatų, galinčių padėti sumažinti mokesčių sąskaitas.

11. Paimkite verslo paskolą

Kitas būdas kaip padidinti grynųjų pinigų srautą yra paimti verslo paskolą. Štai keletas puikių priežasčių kodėl paimti verslo paskolą:

 • Praplėsti savo verslą.
 • Įsigyti atsargas.
 • Imtis naujo pelningo projekto.
 • Susimokėti tiekėjams ar kreditoriams.

Turėdami verslo paskolą, kreditoriai suteikia jums vienkartinę pinigų sumą, kuri yra grąžinama dalimis per tam tikrą laiką, tokiu būdu paskirstote mokėjimą.

12. Tapkite efektyvesni

Efektyvumas gali reikšti daug ką, pavyzdžiui:

 • Sustiprinant savo darbuotojų įgūdžius, padidinus produktyvumą ir paskatinus juos, gali turėti naudos jūsų pinigų srautui, nes darbuotojai gali pagerinti atliktų darbų kiekį ir kokybę.
 • Investuojant į išmaniąsias technologijas, pereinant prie automatizuotos verslo programinės įrangos, užduotis galima atlikti lengviau ir greičiau.
 • Reorganizuojant darbo eigą, verslas gali veikti efektyviau, todėl galite sumažinti išlaidas ir padidinti pelną.

Visi šie patarimai gali padėti valdyti ir padidinti verslo pinigų srautą. Nesvarbu, ar nuspręsite įgyvendinti kai kurias, ar visas aukščiau išvardytas strategijas, jūs einate teisinga kryptimi, kaip pagerinti savo pinigų srautą ir vykdyti sėkmingesnį verslą.

Finansai Accounting Cash Flow

Įrankiai jūsų verslui

NAUJIENLAIŠKIS

Gauk visus išteklius ir naujienas į savo pašto dėžutę

Susisiekite

Tiesiog užpildykite šią formą ir mes su jumis susisieksime.