Koronavirusas: Finansinė parama gyventojams ir verslams
By Diana Hurta
24 Mar 2020
@DianaHurta

Koronaviruso situacija liūdina kiekvieną dieną. Mes atsidūrėme nerimo ir neapibrėžtumo laikais. Bet konsultantai/patarėjai yra pasirengę padėti ir atsakyti į jūsų klausimus. Internete galima rasti patarimų, kaip jums padėti suvaldyti ekonominę ir finansinę krizę.
UK Kancleris parengė laikinas, savalaikias ir tikslinių priemonių paketą, padėti viešosioms tarnyboms, žmonėms ir verslams dėl Covid-19.

Šiame straipsnyje jūs galite rasti patarimų kokią finansinę pagalbą galite gauti sau ir savo verslui.

INDIVIDUALŪS ASMENYS

Jei esate be darbo

a) Jei turite mažai pajamų ar nedirbate, galbūt galėsite gauti pašalpą Universal Credit. Patikrinkite, ar turite teisę gauti Universal Credit GOV.UK svetainėje.

b) Jei praradotė darbą ir ieškote darbo, jums gali būti mokama pašalpa Jobseeker's Allowance (JSA). GOV.UK svetainėje rasite nuoseklų vadovą, kaip pateikti užklausą dėl JSA.

c) Jei negalite dirbti dėl ligos ar negalios, galite gauti ligos išmoką Statutory Sick Pay (SSP) arba jums gali priklausyti pašalpa Employment and Support Allowance (ESA).

  • SSP moka darbdavys, todėl, jei turite teisę į SSP, turite pasikalbėti su savo darbdaviu.
  • ESA moka vyriausybė, todėl jūs galite kreiptis dėl ESA į GOV.UK.

d) Vyriausybė paskelbė, kad bus padidintos Working Tax Credits pašalpa. Jums nereikia imtis jokių veiksmų ar susisiekti su HMRC - jūsų mokėjimai bus padidinami nuo 2020 m. Balandžio 6 d. GOV.UK.

Jei negalite sumokėti nuomos ir council tax

Jei jums sunku padengti būsto išlaidas ar Council Tax mokestį, tai galbūt galite pasinaudoti schema Discretionary Housing Payment (DHP) ir Discretionary Council Tax Hardship (DCTH).

Tai priklausys nuo jūsų savivaldybės angl. council. Jų kontaktus galite rasti jų laiškuose arba GOV.UK svetainėje.

Jei negalite mokėti būsto paskolos

Vyriausybės nauja politika siekia palengvinti skolininkų patiriamą stresą dėl koronaviruso protrūkio metu. Būsto savininkai ir nuomotojai dabar gali kreiptis dėl trijų mėnesių atostogų dėl mortgage mokėjimo angl. mortgage payment holiday susisiekdami su savo skolintoju.

Jei negalite sumokėti pajamų mokestį

Jei esate savarankiškai dirbantis asmuo angl. self-employed, kuriam dėl Covid-19 turi laikinų finansinių problemų, jums gali būti suteikta teisė gauti paramą mokesčių klausimais per HMRC paslaugą Time To Pay.

  • Dėl Income Tax Self-Assessment mokėtinos įmokos 2020 m. Liepos 31 d., bus atidėtos iki 2021 m. Sausio 31 d.
  • Dėl Self Assessment tax bill, jei praleidote mokėjimo datą ir negalite sumokėti, skambinkite į HMRC Coronavirus helpline.

Jei negaunsite darbo iki 2020 m. Balandžio 5 d.

Jei esate bedarbis arba nedirbsite iki 2020 m. Balandžio 5 d., greičiausiai būsite permokėję mokesčius per darbo užmokestį už mokestinius metus 2019/20. Patikrinkite GOV.UK svetainėje ar jums priklauso susigrąžinti mokesčius angl. tax refund.

Jei praradote self-employed pajamas

Jei esate self-employed ir dėl koronaviruso netekote pajamų, galite kreiptis dėl dotacijos angl. Self-employment Income Support Scheme.

Ši sistema leis jums reikalauti mokesčiais apmokestinamos dotacijos, kurios vertė yra 80% jūsų prekybos pelno, bet ne daugiau kaip £2,500 per mėnesį per ateinančius 3 mėnesius. Tačiau tai gali būti pratęsta. Kaip kreiptis, patikrinkite GOV.UK svetainėje.

VERSLAI

Jei turite darbuotojų

Pagal Coronavirus Job Retention Scheme, visi JK darbdaviai galės gauti paramą, kad galėtų toliau mokėti darbuotojams atlyginimą. HMRC kompensuos 80% nukentėjusių darbuotojų darbo užmokesčio išlaidas iki £2,500 per mėnesį. Patikrinkite, ar jums gali būti taikoma schema GOV.UK svetainėje.

HMRC taip pat pateiks teisės aktus, leidžiančius mažoms ir vidutinėms įmonėms bei darbdaviams susigrąžinti ligos išmokas Statutory Sick Pay (SSP) dėl Covid-19.

Jei turite mokestinių įsipareigojimų

Visos įmonės, patiriančios finansinius sunkumus ir turinčios neapmokėtų mokesčių, jums gali būti suteikta teisė gauti paramą mokesčių klausimais per HMRC paslaugą Time To Pay.

HMRC parems verslus atidedant Value Added Tax (VAT) mokėjimus 3 mėnesiams. Atidėjimas bus taikomas nuo 2020 m. Kovo 20 d. Iki 2020 m. Birželio 30 d. Jums nereikia imtis jokių veiksmų. Kaip tai padaryti, patikrinkite GOV.UK svetainėje.

Jei turite mažmeninės prekybos, svetingumo ar laisvalaikio verslą

Visiems mažmeninės prekybos, svetingumo, laisvalaikio ir vaikų darželių verslams Anglijoje bus taikoma nuolaida angl. retail discount, 2020 - 2021 mokestiniams metams. Vietinė savivaldybė pritaikis angl. business rates holiday greitu metu. Jums nereikia imtis jokių veiksmų. Tai bus padaryta automatiškai, perskaičiavus council tax bill nuo 2020 m. Balandžio mėn.

Schema angl. Retail and Hospitality Grant Scheme mažmeninės prekybos, svetingumo ir laisvalaikio įmonėms suteikia iki £25,000 piniginę dotaciją angl. cash grant. Jums nieko nereikia daryti. Vietinė savivaldybė jums parašys, ar turite teisę gauti šią dotaciją.

Jei jums reikia pagalbos dėl pinigų srauto

Laikina schema angl. Coronavirus Business Interruption Loan Scheme suteiks SMEs prieigą gauti paskolas, kreditus, sąskaitų faktūrų finansavimą bei turto finansavimą iki £5 mln. ir iki 6 metų.

Vyriausybė suteiks skolintojams 80% garantiją už kiekvieną paskolą, suteikti skolintojams pasitikėjimo toliau teikiant finansavimą SME.

Visas schemos taisykles ir akredituotų kreditorių sąrašą galite rasti British Business Bank svetainėje.

Jei turite pateikti metins finansines ataskaitas

Įmonėms bus suteikiami papildomi 3 mėnesiai, kad paduotų metinę finansines ataskaitas į Companies House, kad padėtų įmonėms išvengti baudų, dėl COVID-19. Kaip kreiptis, patikrinkite GOV.UK svetainėje.

Jūs galite rasti patarimų darbuotojams, darbdaviams ir įmonėms GOV.UK svetainėje.

Jei jūs estate self-employed arba turite LTD ir yra klausimų dėl verslo, mokesčių ir finansų, susisiekite su mumis.

Reikia patarimo? Susisiekite su mumis!

Finansai UK Finance LTD Self-employed

Įrankiai jūsų verslui

NAUJIENLAIŠKIS

Gauk visus išteklius ir naujienas į savo pašto dėžutę

Susisiekite

Tiesiog užpildykite šią formą ir mes su jumis susisieksime.