10 Privalumų, kodėl verta registruoti uždarąją akcinę bendrovę (LTD)
By Diana Hurta
30 Nov -0001
@DianaHurta

Neabejotinai paprasčiausias būdas pradėti veiklą Jungtinėje Karalystėje yra įsteigti individualią veiklą angl. Sole trader as Self-employed (ST). Viskas, ką jums reikia padaryti, tai informuoti HMRC, jog dirbate savarankiškai, ir pateikti ataskaitą apie savo veiklą pateikiant metinę pajamų deklaraciją.

Uždarosios akcinės bendrovės (UAB) angl. Limited Company (LTD) steigimas yra sudėtingesnis procesas, be to, finansinės ir administracinės pareigos įsteigus LTD yra gerokai didesnės nei ST atveju.

Vis dėlto veiklos vykdymas turint LTD turi nemažai privalumų, palyginti su ST. Toliau aptarsime 10 privalumų, kuriuos turėtumėte apsvarstyti rinkdamiesi tinkamiausią verslo struktūrą.

1. Atskiras juridinis asmuo

Individualios veiklos savininkas mokestiniais ir administraciniais tikslais yra laikomi vienu fiziniu asmeniu.

LTD yra teises turintis atskiras juridinis asmuo. Taigi viskas – nuo bendrovės banko sąskaitos iki turimo turto – priklauso bendrovei. Šis turtas yra atskirtas nuo direktorių ir akcininkų turto.

2. Ribota atsakomybė

Paprastais žodžiais tariant, vykdant veiklą įsteigus LTD būsite apsaugotas tuo atveju, jei reikalai susiklostytų prastai. Jei nenusižengėte taisyklėms, jūs, kaip direktorius, nebūsite asmeniškai atsakingas už bendrovės finansinius nuostolius.

ST savininkai neturi tokios apsaugos nuo kreditorių reikalavimų, jei verslas nesisektų. ST savininkas yra asmeniškai atsakingas už visus finansinius nuostolius.

3. Akcininkai ir Tęstinumas

Jei esate vienintelis bendrovės akcininkas, bendrovė jums priklauso. Vis dėlto LTD turi teisę išleisti įvairių klasių akcijas. Vadinasi, jūs galite paprastai parduoti ar perleisti turimas akcijas.

Jei akcininkas nori atsistatydinti, parduoti savo akcijas arba akcininkas miršta, LTD akcijas yra gerokai lengviau perleisti, palyginti su neįregistruota verslo struktūra. Jums mirus, bendrovės veikla nenutrūksta: LTD yra atskiras juridinis asmuo.

4. Pavadinimo apsauga

Įregistravus LTD, jos pavadinimas yra saugomas įstatymo. Companies House taiko labai griežtas pavadinimų suteikimo taisykles, todėl jokia kita bendrovė negalės naudoti tokio paties pavadinimo ar pavadinimo, kuris būtų pernelyg panašus į jūsiškį.

Turint ST, išlieka tikimybė, kad kas nors kitas vykdys veiklą tokiu pat pavadinimu kaip ir jūs, ir jūs nieko negalėsite padaryti, nebent įregistruotumėte prekės ženklą

5. Statusas ir Profesionalumas

Jei ketinate dirbti su didelėmis bendrovėmis, gali būti, kad LTD statusas suteiks saugesnį statusą ir didesnio profesionalumo įvaizdį. Kai kuriuose sektoriuose UAB statusas gali būti ir privalomas reikalavimas, nes kitos sektoriaus bendrovės tiesiog nedirba su IĮ.

6. Finansavimas

Finansavimas gali būti sudėtingas visų tipų bendrovėms, tačiau LTD, kurios turtas yra atskirtas nuo jos akcininkų turto, finansavimą užsitikrinti gali būti lengviau nei ST.

7. Veiklos išlaidos

Kitas didelis LTD privalumas yra tas, kad tam tikras išlaidas atskaityti gali tik LTD, vadinasi, mokėsite mažesnį įmonių pelno mokestį. Pavyzdžiui:

  • būdamas bendrovės direktoriumi galite gauti atlyginimą;
  • bendrovė gali į leidžiamus atskaitymus nurašyti visas transporto ir transporto priemonių tiesiogines ir kapitalo išlaidas;
  • jei sutartis yra sudaroma bendrovės vardu, darbuotojams galima pirkti mobiliuosius telefonus ir jie bus neapmokestinami;
  • daug įvairių piniginių ir nepiniginių išmokų darbuotojams ir paskatų yra neapmokestinamos;
  • būdamas bendrovės direktoriumi galite su bendrove sudaryti sutartį ir nuomoti biuro (ar kitas) patalpas savo namuose.

Vykdydami individualią veiklą atskaityti galėsite tik leidžiamas išlaidas ir turėsite nurodyti su veikla susijusią išlaidų dalį.

8. Verslo mokesčiai

LTD pelnas yra apmokestinamas įmonių pelno mokesčiu, kuris nuo 2017 m. yra 19 %. Vyriausybė yra paskelbusi apie savo ketinimą iki 2020 m. įmonių pelno mokestį sumažinti iki 17 %.

LTD turi pranašumą dėl mokesčių optimizavimo, nes kai kurias išlaidas ir lengvatas gali atskaityti gali tik LTD.

Registravus veiklą kaip ST, reikia mokėti pajamų mokestįangl. Imcome Tax ir valstybinio socialinio draudimo įmokas angl. National Insurance Contribution, priklausančias nuo pelno dydžio.

9. Pajamų mokesčiai

Pagrindinis privalumas, kodėl verta steigti LTD, didesnė tikimybė mokėti mažesnį pajamų mokestį nei esant Self-employed.

Būdami LTD direktoriumi ar akcininku, galite sau skirti nedidelį atlyginimą ir didžiausią pajamų dalį gauti kaip dividendus – tokiu būdu galėsite kontroliuoti savo mokestines prievoles ir galimai sutaupyti mokėdami mažesnes valstybinio socialinio draudimo įmokas.

10. Pensija

Bendrovių pensijų planai gali būti gerokai dosnesni išmokų ir ribų atžvilgiu, palyginti su asmeniniais pensijų planais. LTD gali finansuoti savo darbuotojų įmokas į bendrovės pensijų planą ir apskaityti tokias įmokas kaip leidžiamos veiklos išlaidos. Tai gali būti mokestinis pranašumas, kuris yra neprieinamas tiems, kas veiklą vykdo kaip ST. Selff-employed gali kaupti tik asmeninei pensijai.

Atminkite, kad pasirinkti tinkamą verslo struktūrą yra kritiškai svarbu, ir jei nesate tikras, koks verslo modelis yra tinkamiausias jums, susisiekite su mūsų verslo konsultantu jau šiandien.

Reikia patarimo? Susisiekite su mumis!

Straipsniai

Naudingi straipsniai

Įrankiai jūsų verslui

NAUJIENLAIŠKIS

Gauk visus išteklius ir naujienas į savo pašto dėžutę

Susisiekite

Tiesiog užpildykite šią formą ir mes su jumis susisieksime.