Elektroninė mokesčių deklaravimo sistema (MTD)
By Diana Hurta
30 Nov -0001
@DianaHurta

Įdiegus elektroninę PVM deklaravimo sistemą (angl. Making Tax Digital – MTD), iš visų registruotų PVM mokėtojų, kurių apmokestinama apyvarta viršija nustatytą registravimosi PVM mokėtoju ribą (šiuo metu 85 000 GBP) reikalaujama kaupti elektroninius PVM operacijų įrašus ir teikti elektronines mokesčių deklaracijas naudojant su MTD suderinamą programinę įrangą. Didžioji dalis įmonių turės tą padaryti už PVM laikotarpius, prasidedančius 2019 m. balandžio 1 d. ir vėliau.

Operacijų įrašai, kuriuos privalote kaupti elektroniniu būdu PVM deklaravimo MTD sistemoje tikslais

Įdiegus MTD, iš įmonių nėra reikalaujama kaupti papildomus PVM operacijų įrašus – reikalaujama tiesiog juos tvarkyti elektroniniu būdu.

Jūsų kaupiamuose elektroniniuose apskaitos įrašuose turėtų būti nurodyti kiekvienos tiekimo operacijos duomenys, t. y. sandorio laikas (mokestinės prievolės atsiradimo diena), sandorio vertė (grynoji atėmus PVM) ir pritaikyto PVM tarifas. Apskaitos įrašuose turėtų būti pateikta informacija ir apie jūsų įmonę, įskaitant įmonės pavadinimą ir pagrindinės buveinės adresą, taip pat PVM mokėtojo kodą ir informaciją apie taikomą PVM apskaitos politiką.

Su MTD suderinama programinė įranga

Suderinama programinė įranga yra tokia įranga, kuri leistų įmonei kaupti ir tvarkyti taisyklėse reikalaujamus apskaitos įrašus, rengti PVM deklaracijas naudojant elektroniniuose įrašuose sukauptą informaciją ir vykdyti komunikaciją su Jos Didenybės mokesčių ir muitų taryba (angl. HMRC) naudojantis mūsų aplikacijų programavimo sąsajos (angl. Application Programming Interface – API) platforma.

Kilus abejonėms dėl programinės įrangos suderinamumo su MTD, įmonė turėtų pasikonsultuoti su savo mokesčių agentu arba programinės įrangos tiekėju.

Mes bendradarbiaujame su „Sage“, kurios programinė įranga yra suderinama su MTD PVM deklaravimo sistema ir leidžia mums, kaip mokesčių agentui, pateikti mokesčių deklaracijas klientų vardu.

Daugiau informacijos apie elektroninį PVM deklaravimą ir kada būtina prisijungti prie sistemos rasite GOV.UK svetainėje.

Straipsniai

Naudingi straipsniai

Įrankiai jūsų verslui

NAUJIENLAIŠKIS

Gauk visus išteklius ir naujienas į savo pašto dėžutę

Susisiekite

Tiesiog užpildykite šią formą ir mes su jumis susisieksime.