Individuali veikla: Kaip pradėti ir užregistruoti verslą Self-employed/Sole trader Jungtinėje Karalystėje
By Diana Hurta
30 Nov -0001
@DianaHurta

Dauguma verslą vykdančių asmenų registruoja individualias veiklas angl. sole trader arba uždarąsias akcines bendroves angl. private limited company.

Šiame straipsnyje aptarsime individualios veiklos registraciją.

 

Individuali veikla

 

Turėdami individualią veiklą verslui vadovaujate pats ir esate laikomas fizininiu asmeniu užsiimančiu verslu angl. self-employed.

Turėdami individualią veiklą galite pasiimti visą veiklos pelną, likusį po to, kai sumokate mokesčius. Būdami individualios veiklos savininku asmeniškai atsakote už veiklos patirtus nuostolius. Jūs taip pat privalote laikytis tam tikrų taisyklių dėl veiklos valdymo ir jos pavadinimo.

 

Veiklos pavadinimas

 

Jūs galite vykdyti veiklą savo vardu, arba galite pasirinkti kitą vardą jūsų verslui. Jums nereikia registruoti savo vardo.

Turint individualią veiklą, išlieka tikimybė, kad kas nors kitas vykdys veiklą tokiu pat pavadinimu kaip ir jūs, ir jūs nieko negalėsite padaryti, nebent įregistruotumėte prekės ženklą.

Jūs privalote nurodyti savo vardą ir veiklos pavadinimą (jei turite), savo oficialiuose dokumentuose, pavyzdžiui, sąskaitose ir laiškuose.

 

Self-employed pareigos

 

Savarankiškai dirbantys asmenys yra įsipareigoję HMRC, todėl jūs privalėsite:

  • tvarkyti veiklos pardavimo pajamų ir išlaidų apskaitą;
  • kiekvienais metais pateikti pajamų deklaraciją angl. self assessment;
  • mokėti 2-os bei 4-os klasės socialinio draudimo mokestį nuo apmokestinamų pajamų.

 

Norėdami persikelti į Jungtinę Karalystę ir įsteigti čia veiklą, turėsite kreiptis dėl valstybinio socialinio draudimo numerio suteikimo.

 

Kada reikia užsiregistruoti

 

Kada reikia užsiregistruoti kaip individuali veikla arba savarankiškai dirbančiam asmeniui, jei taikoma kuri nors iš šių sąlygų:

  • uždirbote daugiau nei £1,000 iš savarankiškos veiklos;
  • reikia įrodyti, kad esate savarankiškai dirbantis asmuo;
  • norite mokėti savanoriškai 2 klasės socionalinio draudimo įmokas, kad galėtumėte gauti išmokas.

 

Turite užsiregistruoti kaip self-employed iki spalio 5 d., antraisiais savo veiklos metais. Jei to nepadarysite, jums gali būti skiriama bauda.

 

Mokesčių mokėtojo numers (UTR)

 

Užsiregistravus kaip self-employed, HMRC jums išduos jūsų 10 skaitmenų unikalų mokesčių mokėtojo numerį (UTR). Jūs turite užregistruoti Self Assessment su HMRC pateikti savo mokesčių deklaraciją.

 

Atminkite, kad pasirinkti tinkamą verslo struktūrą yra kritiškai svarbu. Jei nesate tikras, susisiekite su verslo konsultantu.

Straipsniai

Naudingi straipsniai

Įrankiai jūsų verslui

NAUJIENLAIŠKIS

Gauk visus išteklius ir naujienas į savo pašto dėžutę

Susisiekite

Tiesiog užpildykite šią formą ir mes su jumis susisieksime.