Kaip nusipirkti svajonių namą verslo savininkams
By Diana Hurta
30 Nov -0001
@DianaHurta

Svajojate nusipirkti savo namą, tačiau manote, kad būdami verslo savininku turite mažai šansų ar net jokio šanso gauti būsto paskolą angl. mortgage. Taigi, aš kalbėjau su hipotekos konsultantu apie veiksmus, siekiant padėti jums eiti tinkama linkme.

Apžvelgsime tris pagrindines sritis: kredito istoriją, pajamas ir užstatą, kaip gauti būsto paskolą verslo savininkams.

Kredito istorija

Skolintojai atsižvelgs į jūsų kredito istoriją, paskaičiuotą pagal jūsų kredito reitingą angl. credit score, kuris parodys jiems paskolos rizikos lygį jums. Jei norite užtikrinti UK mortgage, pirmiausia turite atitikti tokius pagrindinius reikalavimus, kaip:

  • Gyvenate JK daugiau nei trejus metus.
  • Esate registruotas angl. electoral roll.
  • Turite JK banko sąskaitą.
  • Turite nuolatinį darbą JK, pajamos yra verifikuotos bei apmokestintos.
  • Įsitikinkite, kad įsipareigojimai yra sumokėti laiku, pavyzdžiui, kreditinės kortelės, paskolos, automobilio finansavimas, komunalinės sąskaitos, turto nuoma.

Nėra jokio „stebuklingo“ kredito reitingo numerio, kuris jums garantuotų paskolą, tačiau kuo aukštesnis jūsų kredito reitingas, tuo didesnė tikimybė, kad gausite ją. Galite nemokamai patikrinti savo kredito reitingą CHECKMYFILE svetainėje. Atminkite, kad jūsų kredito reitingas nėra užrašytas ant akmens - tai gyvas, kvėpuojantis dalykas, kuris gali pasikeisti su tam tikru finansiniu elgesiu. Taigi, laikui bėgant, tai gali pakilti arba nukristi.

Pajamos

Prieš kreipdamiesi dėl paskolos, turite pagalvoti daugiau nei tik ar įstengsite mokėti mėnesines įmokas.  Paskolos teikėjai atsižvlegs į jūsų pajamas ir išlaidas, norėdami sužinoti, ar pajėgsite grąžinti, jei pakils palūkanų normos arba pasikeis jūsų aplinkybės.

Skolintojai naudoja kompleksinį skaičiavimo metodus, kad žinotų maksimalią sumą, kurią jie gali paskolinti. Jūs galite grubiai apskaičiuoti paskolos sumą, tiesiog padauginę savo bendrąsias pajamas angl. gross income (pajamas prieš apmokestinimą) iš 4,5.

Kaip verslo savininkas, jūs vykdote veiklą kaip individuali įmonė angl. Sole Trader ar Self-employed arba kaip ribotos atsakomybės bendrovė angl. Limited Company (LTD).

 

  SOLE TRADER LIMITED COMPANY
Legal Entity If you’re a sole trader, you run your own business as an individual. If you run business as a private limited company, this means the business is a separate legal entity. You are a shareholder; you hold all or a proportion of the company's share capital.
Employment Status You are working for yourself; this means you're self-employed. You serve the company as its officer as a director, so you are taking money out of the company as a salary, this means you're employed.
Income Calculation Self-employed do not get salary, their business profit is treated as income. You work out your profits by deducting your expenses from your self-employed income. Director gets salary, therefore gross pay is treated as income. As a shareholder of LTD, you might have income in the form of dividends.
Proof of Income Minimum 2 completed year’s Net Profit history (average taken) HMRC SA302 Tax Calculations and Tax Year Overviews proving Income Tax and National Insurance has been paid to HMRC. Company Director with >25% shareholding, has to prove 2 completed year's HMRC SA302 Tax Calculations and Tax Year Overviews including annual salary gross and dividend received (average taken). Also, company accounts for last two years.

 

Labai svarbu viską apgalvoti ir planuoti savo asmeninius finansus. Vienas iš pranašumų kodėl verta turėto savo veiklą yra tai, kad jūs galite valdyti savo pajamas.

Užstatas

Norint nusipirkti namą JK, jums reikės užstato. Priklausomai nuo jūsų pajamų, kredito įsipareigojimų, išlaikytinių (vaikų iki 18 metų ir suaugusiųjų) skaičiaus ir ankstesnės kredito istorijos, tai gali varijuoti nuo 5% iki 15% gyvenamojo namo pirkimo kainos.

Visa užstato suma ar jos dalis gali būti iš asmens, kuris nėra nurodytas perkant būstą, tai vadinama dovanotu indėliu angl. gifted deposit. Svarbūs dalykai, kuriuos reikia atsiminti apie dovanotą indėlį:

  • Skolintojai dažniausiai pripažįsta dovanas iš artimiausių šeimos narių (motinos, tėvo, brolio, sesės, sūnaus ar dukters).
  • Visi asmenys, dovanojantys lėšas, turi būti pasirengę pasirašyti skolintojo dokumentus, patvirtinančias lėšas. Jie taip pat turės pateikti asmens tapatybės ir banko pavedimo dokumentus, rodančius lėšas, išeinančias iš jų sąskaitos ir pervestas į jūsų sąskaitas.

Atminkite, kad į savo sąskaitą niekada neįtraukite nepatvirtinančias lėšas, nebent jūs galite jas įrodyti dokumentais.

Kiti dalykai apsvarstyti

Galite kreiptis dėl būsto paskolą tiesiogiai iš banko ar bendrijos, pasirinkdami iš jų siūlomų produktų asortimento. Arba galite kreiptis į hipotekos brokerį, kuris gali palyginti įvairius hipotekos produktus rinkoje, taip pat jis gali pasiūlyti paskolų ir palūkanų normų variantus, kurių tradicinis bankas negalėtų.

Hipotekos brokeris yra tiltas tarp jūsų ir skolintojų. Brokerio darbas yra dirbti jūsų vardu su keliais bankais, norint rasti paskolą, padėti susisiekti su įvairiais skolintojais, kurie geriausiai atitinka jūsų finansinę situaciją, surinkti dokumentus, gauti kredito istoriją, patikrinti jūsų pajamas ir dalyvauti visame pirkimo procese.

Buhalteris yra tiltas tarp verslo savininko ir brokerio ar banko. Buhalterio darbas yra paruošti veiklos apskaitą, surinkti dokumentus, tokius kaip banko ataskaitos, SA302, pajamų įrodymus, bendroės (LTD) metinę apskaitą. Buhalteris gali padėti jums planuoti finansus, taip žinosite, kaip sekasi jūsų verslui ir kiek grynųjų pinigų turite sąskaitoje. Todėl buhalteris gali padėti priimti geresnius sprendimus, kaip pagerinti jūsų asmenines pajamas.

 

Pirmųjų namų pirkimas yra vienas iš didžiausių finansinių sprendimų, jūs kada nors gyvenime priimsite. Jūs galite įgyvendinti savo planus dėl svajonių namo pirkimo, tik turint gerą planą ir dirbdami kartu su hipotekos konsultantu bei buhalteriu.

 

Gaukite NEMOKAMĄ konsultaciją su hipotekos konsultantu. Prašome užpildykite žemiau esančią formą suderinti skambutį.

Straipsniai

Naudingi straipsniai

Įrankiai jūsų verslui

NAUJIENLAIŠKIS

Gauk visus išteklius ir naujienas į savo pašto dėžutę

Susisiekite

Tiesiog užpildykite šią formą ir mes su jumis susisieksime.