7 Žingsniai pradėti internetinį verslą Jungtinėje Karalystėje
By Diana Hurta
12 May 2020
@DianaHurta

Niekada nebuvo geresnio laiko pradėti internetinį verslą nei dabar. Dabar vis daugiau žmonių internete nei kada nors anksčiau, kurie klausia klausimų, į kuriuos galbūt turite atsakymų, arba ieško produktų, kuriuos galėte pasiūlyti.

Priežasčių, kodėl žmonės nusprendžia pradėti verslą internetu, yra daug, kaip pvz:

 • noras praleisti daugiau laiko su šeima arba daugiau laiko skirti sau,
 • sveikatos problemos, noras keisti žmonių gyvenimus,
 • nepritapimas darbo vietoje, nes norima daugiau laisvės rinktis,
 • noras būti savo paties viršininku ar kontroliuoti, kiek užsidirbi.
 • Kita priežastis gali būti ekonominiai sunkumai, pavyzdžiui, koronaviruso sąlygota finansinė krizė.

Galbūt esate vienas iš šių žmonių. Jei norite atsistoti ant kojų, verslas internetu yra greičiausias būdas tą padaryti.

Planavimas yra sėkmės pagrindas. Verslo planas padės jums išgryninti verslo idėją, nusistatyti tikslus, parengti strategiją ir matuoti pažangą. Šiose pratybose aptarsiu 7 bet kokio verslo pamatinius ramsčius, t. y.

 1. Verslo idėja.
 2. Paslaugos/produkto analizė.
 3. Rinkos tyrimas.
 4. Finansų planavimas.
 5. Verslo steigimas ir registravimas.
 6. Rinkodaros planavimas.
 7. Pardavimų planavimas.

 

1 ŽINGSNIS. VERSLO IDĖJA

“Daryk, ką mėgsti, ir mėk, ką darai“. Esu įsitikinusi, kad pritarsite mano nuomonei, kad sėkmingiausia verslo idėja yra ne tik pats verslas, bet jį kurianti žmogus. „The Body Shop“ įkūrėjos Anita‘os Roddick geriausias patarimas siekiant sėkmės yra: „Turite tikėti idėja su tokia aistra, kad ji taptų realybe“. Jūs esate kūrybos šaltinis. Tikiu, kad turite svajonių, norų ir siekių – jums tereikia atrasti save.

Internetu galite pradėti bet kokį verslą: tai gali būti ir prekyba produktais, ir paslaugų teikimas.

a) Paslauga. Galite tapti paslaugų teikėju.

 • Jei įgijote kvalifikaciją ar išsilavinimą, galite siūlyti savo paslaugas: konsultuoti, mokyti internetu, rašyti knygas ir pan.
 • Jei turite įgūdžius, galite siūlyti tokias paslaugas, kaip antai administravimo, tekstų kūrimo, vertimo, kūrybinio darbo, rinkodaros ir pan.

b) Produktas. Galite pardavinėti prekes internetu.

 • Jei turite geras rankas, galite kurti ar gaminti savo gaminius ir parduoti juos internetu, pavyzdžiui, gaminius, baldus, namų dekoro elementus, papuošalus, drabužius, sveikatos ir grožio produktus ir pan.
 • Jei produktų nekuriate, vis tiek galite prekiauti jau pagamintais gaminiais ir tapti įgaliotu jų perpardavėju / platintoju ar atstovu, galite prisijungti prie rinkodaros bendradarbiavimo programų ar tapti pirmuoju jų importuotoju.

Pastaba: Nemokamas verslo planų formas rasite LawDepot svetainėje.

2 ŽINGSNIS. PASLAUGOS/PRODUKTO ANALIZĖ

Paslaugos/produkto analizė apima paslaugos/produkto potencialo, sąnaudų, produkto pristatymo ar gamybos/paslaugos teikimo būdų ir kitų aspektų analizę.

 • Tyrimas. Optimizmas yra puiku, tačiau būkite su savimi sąžiningi – jūsų verslas nėra unikalus, bet jūs galite būti kitokie. Tad pasitelkite internetą ir atlikite savo tyrimą: ar egzistuoja jūsų paslaugų / produktų paklausa, kokios yra tendencijos pasirinktame veiklos segmente ir prekių ženklai. Kai susipažinsite su esamomis įmonėmis, susidarysite platesnį vaizdą, ką dar galite padaryti, kad pritrauktumėte klientą.
 • Sąnaudos. Jums reikia apsvarstyti tiekėjų klausimą, kadangi tiekėjai gali turėti įtakos jūsų pardavimams. Turite žinoti tiekėjų reikalavimus ir specifikacijas, pirkimo sąnaudas, kaip produktas bus pristatomas ar paslauga suteikiama ir kitus su jūsų paslauga/produktu susijusius aspektus.
 • Veikla. Turite suplanuoti, kaip bus gaminamas jūsų produktas ar teikiama paslauga, kaip paslauga bus suteikiama ar produktas pristatomas klientui, priimami mokėjimai, kokios trečiosios šalys dalyvaus procese ir kitus su jūsų paslauga/produktu susijusius aspektus.

3 ŽINGSNIS. RINKOS TYRIMAS

Rinkos tyrimas yra informacijos apie tikslinę rinką ir klientus rinkimo procesas. Nustatę ir išanalizavę rinkos poreikius, rinkos dydį ir konkurentus, rasite nišą pelningam verslui.

 • Klientai. Rinkos tyrimas yra būdas įvertinti kliento pageidavimus, poreikius ir įsitikinimus. Rinkos tyrimas yra ir galimybė apžvelgti kliento elgesį.
 • Konkurentai. Visą laiką bus kitų verslų, kovojančių dėl to paties kliento. Konkurentų analizė apima esamų ir potencialių konkurentų stipriųjų ir silpnųjų pusių įvertinimą. Jūsų privalote pažinti savo konkurentus.

Pastaba: Užsirašinėti ir organizuoti savo užduotis su Evernote app.

4 ŽINGSNIS. FINANSŲ PLANAVIMAS

Alan‘as Lakein‘as, gerai žinomas autorius, rašantis asmeninio laiko planavimo tema, kažkada yra pasakęs: „Tas, kas neplanuoja, yra pasmerktas nesėkmei“. Finansų planavimas yra kritiškai svarbus bet kokio verslo sėkmei. Finansų planavimas tai strategija, kaip jūsų įmonė pasieks strateginių verslo tikslų ir įgyvendins verslo uždavinius.

 • Veiklos pradžios sąnaudos. Įsitikinkite, kad turite pakankamai lėšų sėkmingai verslo pradžiai. Veiklos pradžios sąnaudos yra vienkartinės sąnaudos, susijusios su įmonės steigimu.
 • Lėšos. Išsiaiškinę veiklos pradžios sąnaudų dydį, susidarysite vaizdą apie savo finansinę padėtį. Jei matysite, kad neturite pakankamai lėšų verslui pradėti, tai bent žinosite, kad turite pasidomėti papildomo finansavimo galimybėmis.

Pastaba: Be tradicinių, yra ir alternatyvių verslo pradžios finansavimo šaltinių. Daugiau apie finansavimą skaitykite mano straipsnyje „8 alternatyvūs verslo finansavimo būdai“ mūsų svetainėje.

Tinkamiausią finansavimo būdą savo verslui rasite Funding Options svetainėje.

 • Pinigų srautas. Pinigų srauto prognozavimas yra išsamus dabartinės ir būsimos verslo finansinės padėties vertinimas taikant šiuo metu žinomus kintamuosius. Šis planas padeda prognozuoti verslo pajamas pagal įvairius sąnaudų tipus ir pinigų srauto pakankamumą pirmaisiais veiklos metais.

5 ŽINGSNIS. VERSLO STEIGIMAS IR REGISTRAVIMAS

Išanalizavus paslaugą/produktą, atlikus rinkos tyrimą ir suplanavus finansus, laikas įsteigti ir įregistruoti verslą.

 • Veiklos teisinė forma. Pasirinkti tinkamą veiklos teisinę formą yra kritiškai svarbu, kadangi rizikuojate savo asmeniniu turtu, kuris gali būti panaudotas verslo skoloms ir įsipareigojimams padengti. Tad apsaugokite savo verslą ir registruokite bendrovę.

Pastaba: Daugiau informacijos apie bendrovės privalumus palyginti su individualios veiklos vykdymu ieškokite mano straipsnyje „10 privalumų, kodėl verta steigti uždarąją akcinę bendrovę (LTD)“ mūsų svetainėje.

 • Teisiniai klausimai ir mokesčiai. Turite išsiaiškinti, kokie teisiniai reikalavimai yra taikomi jūsų verslui, pavyzdžiui, intelektinės nuosavybės, prekių ženklų ar patentų, prekybos internetu ir nuotolinės prekybos, duomenų apsaugos. Taip pat turite išsiaiškinti, kokių mokesčių mokėtoju turite užsiregistruoti, jei vykdote veiklą. Informacijos šiais klausimais rasite GOV.UK svetainėje.

Pastaba: Apie įmonės steigimą, teisinę atsakomybę vykdant veiklą ir kitą pasirinkto tipo veiklos registraciją skaitykite mano straipsnyje „Kaip pradėti ir užregistruoti verslą JK“ mūsų svetainėje.

Nemokamas teisinių dokumentų, įskaitant sutartis ir susitarimus, formas rasite LawDepot svetainėje.

Daugiau apie tai, ar jums reikia registruotis PVM mokėtoju, skaitykite mano straipsnyje „Ar turiu registruotis PVM mokėtoju“ mūsų svetainėje.

 • Banko sąskaita ir mokėjimo sistema. Jūsų verslo banko sąskaita yra vieta, kurioje valdomos lėšos, iš kurios apmokamos sąskaitos ir į kurią gaunami klientų mokėjimai. Be to, atidaryti verslo banko sąskaitą yra itin svarbu, nes būtina atskirti asmeninius finansus nuo verslo finansų.

Pastaba: Verslo banko sąskaitą atidaryti galite bet kuriame tradiciniame banke, taip pat internetu veikiančiuose bankuose, kaip antai CardOneMoney ar TransferWise arba CountingUp, apjungiančio bankininkystę ir buhalterinę apskaitą vienoje programėlėje.

Mokėjimams priimti jums reikės naudotis ir kita mokėjimo sistema, pavyzdžiui PayPal arba Stripe.

6 ŽINGSNIS. RINKODAROS PLANAVIMAS

Šiame amžiuje rinkodara yra būtinas verslo elementas ir ypač ką tik pradėjus pardavinėti savo paslaugą/produktą. Rinkodaros plane pateikiamas sąrašas veiksmų, padėsiančių jums pasiekti nusistatytus rinkodaros tikslus.

 • Brandas. Visų pirma jums reikia sukurti brandą. Brandas tai pavadinimas, sąvoka, dizainas, simbolis ar koks kitas bruožas, išskiriantis vieno pardavėjo produktą ar paslaugą iš kitų pardavėjų produktų ar paslaugų.
  • Domenas. Įregistravus verslo pavadinimą, jums reikia pasirūpinti domeno vardu. Domeno vardą įregistruoti galite naudodamiesi daugybės šios paslaugos teikėjų paslaugomis, pavyzdžiui Web Hosting UK.
  • Logotipas. Logotipas yra simbolis arba pavadinimas, naudojamas jūsų verslo viešai tapatybei ir atpažinimui. Logotipą susikurti galite grafinio dizaino platformoje Canva arba pasisamdyti dizainerį per 99Designs dizaino platformą, arba arba galite pasitelkti laisvai samdomą kūrėją per Fiverr kuris jums sukurs logotipą.
  • El. paštas. El. pašto adresas, kuriame būtų naudojamas jūsų verslo pavadinimas, pvz, info@jūsų-įmonės-pavadinimas.co.uk, padės jums profesionaliau komunikuoti su savo klientais ir tiekėjais, taip pat reklamuoti savo svetainę ir verslą. El. pašto paskyrą galite sukurti su G Suite app.
 • Platformos. Kad gautumėte kuo didesnį pelną, turite susikurti tinkamą kanalą, per kurį klientas galėtų įsigyti jūsų paslaugą/produktą.

JK gali pasigirti trečia pagal dydį el. prekybos rinka pasaulyje ir didžiausia Europoje. Didžiausios JK el. prekybos svetainės yra Amazon UK ir eBay UK. Jei ieškote mažmeninės prekybos svetainių panašių į Etsy, tuomet JK svetainė Folksy galėtų būti puiki alternatyva. Yra ir į mastą orientuotų el. prekybos svetainių, kurių abonentams suteikiama prieiga prie produktų ir paslaugų iš tokių prekybininkų, kaip antai Groupon ir Wowcher. Jei planuojate organizuoti renginius, seminarus, vaizdo seminarus ar kursus, galite naudotis Eventbrite platformos paslaugomis.

Jei planuojate vykdyti paslaugos/produkto kampanijas, galite susikurti nukreipimo puslapį naudodamiesi, pavyzdžiui Leadpages ar Mailerlite programa.

Jei norite kontroliuoti, kuo prekiauti, kokia informacija dalytis ar naudoti nuosavą unikalų dizainą, žinoma, rekomenduoju patiems susikurti svetainę. Galite arba pasinaudoti svetainių kūrimo platformomis BigCommerce, Wix, Squarespace, Shopify nusisamdyti laisvai samdomą kūrėją per Fiverr kuris jums sukurs svetainę.

 • Metodai. Norėdami pritraukti kuo daugiau potencialių klientų, turite suplanuoti, kokius rinkodaros metodus naudoti savo tiksliam klientui pasiekti. Didžiausią poveikį turintys rinkodaros strategijos metodai yra skaitmeninės rinkodaros metodai. 

7 ŽINGSNIS. PARDAVIMŲ PLANAVIMAS

Pardavimų planas apima su paslaugos/produkto pardavimu susijusią veiklą per tam tikrą laikotarpį. Pardavimų planas – strategija, kurioje išdėstomi pardavimų tikslai ir taktika ir nustatomi žingsniai, kurių imsitės tikslams pasiekti.

 • Pardavimai. Pardavimai tai veikla, kurią įgyvendinus už nustatytą kainą parduodama paslauga/produktas. Jūsų taikoma kaina turės tiesioginės įtakos jūsų verslo sėkmei. Svarbus pardavimų įrankis yra CRM (santykių su klientais vadyba). CRM sistema, pvz., Hubspot ir Keap padės jums stebėti pardavimų kontaktus, rinkodarą, vykdomus užsakymus ir valdyti pardavimus.
 • Tikslai. Tikslai padeda susitelkti ties pardavimais, nukreipia jus teisingu keliu ir verčia, motyvuoja jus jų siekti. Tikslų nustatymas padeda jums greitai augti.
 • Procesas. Pardavimų procesas apima visus žingsnius nuo naujo, potencialaus kliento kontakto iki faktinio kliento. Išsamus pardavimų planas turėtų padėti jums užsidirbti, ne priešingai.

Parengėme jums įrankių sąrašą ir gidą, kurie padės jums nukreipti savo verslą tinkama kryptimi ir greičiau pasiekti tikslus. Mūsų svetainėje rasite ĮRANKIUS ir GIDĄ. Daugiau patarimų galite rasti sekdami mūsų FACEBOOK ir YOUTUBE. Prisijunkite prie mūsų FACEBOOK GROUP, rasti įvairios pagalbos verslui.

Prieš pradedant verslą, būtina apsvarstyti nemažai dalykų. Mes padėsime jums susiorientuoti kiekviename reikšmingame steigimo proceso etape.

Reikia patarimo? Susisiekite su mumis!

Verslas UK Set Up Registration Finance LTD Self-employed

Įrankiai jūsų verslui

NAUJIENLAIŠKIS

Gauk visus išteklius ir naujienas į savo pašto dėžutę

Susisiekite

Tiesiog užpildykite šią formą ir mes su jumis susisieksime.