Įmonė: Kaip pradėti ir užregistruoti verslą Limited Company LTD) Jungtinėje Karalystėje
By Diana Hurta
30 Nov -0001
@DianaHurta

Dauguma verslą vykdančių asmenų registruoja individualias veiklas angl. sole trader arba uždarąsias akcines bendroves angl. private limited company.

Šiame straipsnyje aptarsime įmonės registraciją.

 

Uždaroji akcinė bendrovė

 

Įsteigus uždarąją akcinę bendrovę, angl. private limited company (Ltd), tokia bendrovė yra laikoma atskiru juridiniu asmeniu. Jūs galite būti bendrovės akcininku, turėti dalį ar visą bendrovės įstatinį kapitalą. Bendrovėje taip pat galite dirbti kaip jos darbuotojas ar direktorius. Tokiu atveju jūs nesate asmeniškai atsakingas už bendrovės skolas, kadangi bendrovės turtas yra atskirtas nuo jūsų asmeninio turto.

 

Įmonės LTD registracija

 

Uždarosios akcinės bendrovės steigimas yra sudėtingesnis procesas, be to, uždaroji akcinė bendrovė turi daugiau atskaitomybės ir valdymo pareigų.

 

Norint užregistruoti LTD jums reikės:

  • tinkamo bendrovės pavadinimo;
  • bendrovės adreso;
  • bent vieno direktoriaus;
  • informacijos apie bendrovės akcijas – jums reikės bent vieno akcininko;
  • pasitikrinti, koks yra jūsų SIC (standartinio gamybinio visų ekonominės veiklos rūšių klasifikatoriaus) numeris – šis numeris nurodo bendrovės veiklos pobūdį;
  • informacijos apie asmenis, galinčius kontroliuoti bendrovę, pavyzdžiui, asmenis, kuriems priklauso daugiau nei 25 % bendrovės akcijų ar balso teisių.

 

Turėdami minėtą informaciją galite kreiptis dėl bendrovės įregistravimo Įmonių registre, angl. Companies House. Nepamirškite, kad už bendrovės įregistravimą imamas registravimo mokestis.

 

Direktoriaus pareigos

 

Direktorius yra įsipareigojęs Companies House ir HMRC:

  • laikytis bendrovės įstatuose nustatytų taisyklių;
  • tvarkyti bendrovės duomenis ir pranešti apie pasikeitimus;
  • pateikti finansinių ataskaitų rinkinius ir bendrovės pajamų deklaracijas;
  • mokėti pelno mokestį angl. Corporation Tax

 

Bendrovės direktorius atsako pagal įstatymą už bendrovės valdymą ir tinkamą bendrovės apskaitos tvarkymą ir ataskaitų rengimą.

 

Corporation Tax

 

Įregistravę įmonę Companies House informuoja HMRC ir 14 dienų bėgyje HMRC paštu išsiųs jūsų įmonės 10 skaitmenų unikalų mokesčių mokėtojo numerį (UTR). Jūs turite užregistruoti Corporation Tax (pelno mokestis) su HMRC per 3 mėnesius nuo verslo pradžios.

 

Atminkite, kad pasirinkti tinkamą verslo struktūrą yra kritiškai svarbu. Jei nesate tikras, susisiekite su verslo konsultantu.

Straipsniai

Naudingi straipsniai

Įrankiai jūsų verslui

NAUJIENLAIŠKIS

Gauk visus išteklius ir naujienas į savo pašto dėžutę

Susisiekite

Tiesiog užpildykite šią formą ir mes su jumis susisieksime.