Kaip pradėti ir užregistruoti verslą Jungtinėje Karalystėje
By Diana Hurta
30 Sep 2016
@DianaHurta

Veiksmai, kuriuos reikės atlikti, priklausys nuo verslo struktūros. Dauguma verslą vykdančių asmenų registruoja individualias veiklas (angl. sole trader), uždarąsias akcines bendroves (angl. private limited company) arba partnerystė (angl. partnership).

Individuali veikla

Turėdami individualią veiklą verslui vadovaujate pats ir esate laikomas fizininiu asmeniu užsiimančiu verslu (angl. self-employed).

Turėdami individualią veiklą galite pasiimti visą veiklos pelną, likusį po to, kai sumokate mokesčius. Būdami individualios veiklos savininku asmeniškai atsakote už veiklos patirtus nuostolius. Jūs taip pat privalote laikytis tam tikrų taisyklių dėl veiklos valdymo ir jos pavadinimo.

Jūsų pareigos

Jūs privalėsite:

 • tvarkyti veiklos pardavimo pajamų ir išlaidų apskaitą;
 • kiekvienais metais pateikti pajamų deklaraciją (angl. self assessment);
 • mokėti 2-os bei 4-os klasių valstybinio socialinio draudimo mokestį nuo apmokestinamų pajamų.

Norėdami persikelti į Jungtinę Karalystę ir įsteigti čia veiklą, turėsite kreiptis dėl valstybinio socialinio draudimo numerio suteikimo.

Užsiregistravus kaip self-employed, HMRC jums išduos jūsų 10 skaitmenų unikalų mokesčių mokėtojo numerį (UTR). Jūs turite užregistruoti Self Assessment su HMRC pateikti savo mokesčių deklaraciją.

Uždaroji akcinė bendrovė

Įsteigus uždarąją akcinę bendrovę (angl. private limited company), tokia bendrovė yra laikoma atskiru juridiniu asmeniu. Jūs galite būti bendrovės akcininku, turėti dalį ar visą bendrovės įstatinį kapitalą. Bendrovėje taip pat galite dirbti kaip jos darbuotojas ar direktorius. Tokiu atveju jūs nesate asmeniškai atsakingas už bendrovės skolas, kadangi bendrovės turtas yra atskirtas nuo jūsų asmeninio turto.

Uždarosios akcinės bendrovės steigimas yra sudėtingesnis procesas, be to, uždaroji akcinė bendrovė turi daugiau atskaitomybės ir valdymo pareigų.

Jums reikės:

 • tinkamo bendrovės pavadinimo;
 • bendrovės adreso;
 • bent vieno direktoriaus;
 • informacijos apie bendrovės akcijas – jums reikės bent vieno akcininko;
 • pasitikrinti, koks yra jūsų SIC (standartinio gamybinio visų ekonominės veiklos rūšių klasifikatoriaus) numeris – šis numeris nurodo bendrovės veiklos pobūdį;
 • informacijos apie asmenis, galinčius kontroliuoti bendrovę, pavyzdžiui, asmenis, kuriems priklauso daugiau nei 25 % bendrovės akcijų ar balso teisių.

Turėdami minėtą informaciją galite kreiptis dėl bendrovės įregistravimo Įmonių registre (angl. Companies House). Nepamirškite, kad už bendrovės įregistravimą imamas registravimo mokestis.

Įregistravę bendrovę Companies House informuoja HMRC ir 14 dienų bėgyje HMRC paštu išsiųs jūsų įmonės 10 skaitmenų unikalų mokesčių mokėtojo numerį (UTR). Jūs turite užregistruoti Corporation Tax (pelno mokestis) su HMRC per 3 mėnesius nuo verslo pradžios.

Jūsų pareigos

Uždarosios akcinės bendrovės direktorius atsako pagal įstatymą už bendrovės valdymą ir tinkamą bendrovės apskaitos tvarkymą ir ataskaitų rengimą.

Jūs privalėsite:

 • laikytis bendrovės įstatuose nustatytų taisyklių;
 • tvarkyti bendrovės duomenis ir pranešti apie pasikeitimus;
 • pateikti finansinių ataskaitų rinkinius ir bendrovės pajamų deklaracijas;
 • mokėti pelno mokestį.

Partnerystė

Partnerystė (angl. partneship) yra paprasčiausias būdas dviem ar daugiau asmenų kartu užsiimti verslu. Jos nariai dalijasi atsakomybe už bendrijos skolas. Jūs taip pat atsakote už partnerystės buhalterinę apskaitą.

Partnerystės nariu nebūtinai turi būti tik fizinis asmuo. Pavyzdžiui, uždaroji akcinė bendrovė yra laikoma juridiniu asmeniu, todėl ji irgi gali būti partnerystė nariu.

Steigdami partnerystė turėsite:

 • pasirinkti pavadinimą;
 • pasirinkti paskirtąjį narį;
 • įregistruoti bendriją HMRC.

Paskirtasis narys atsako už partnerystės mokesčių deklaracijos pateikimą ir veiklos apskaitą.

Skirtingos taisyklės yra taikomos angl. limited partnership ir angl. limited liability partnerships.

Ką reikia apsvarstyti

Kitos pareigos priklausomai nuo veiklos pobūdžio

Priklausomai nuo veiklos pobūdžio jums gali atsirasti ir kitų pareigų, pavyzdžiui, pareiga įsigyti licenciją ar leidimą, draudimo liudijimą. Taip pat reikėtų pasitikrinti, kokios yra jūsų pareigos, jei veiklą vykdote iš namų arba veiklai vykdyti nuomojatės patalpas.

Tapus darbdaviu

Nusprendę įdarbinti kitus žmones, turėsite atlikti papildomus veiksmus. Turėsite kreiptis į HMRC dėl PAYE darbdavio numerio suteikimo ir vykdyti darbo užmokesčio apskaitą (angl. payroll).

PVM

Jei jūsų apyvarta yra didesnė nei 85 000 GBP, privalote registruotis PVM (angl. VAT) mokėtoju. PVM mokėtoju galite registruotis ir savanoriškai, jei to norėtumėte dėl vykdomos veiklos pobūdžio, pavyzdžiui, jei parduodate prekes kitiems PVM mokėtojams ir norite susigrąžinti PVM.

Darbas statybų sektoriuje

Jei dirbate kaip subrangovas arba rangovas statybų sektoriuje, turite registruotis HMRC kaip statybų sektoriaus schemos (angl. CIS) dalyvis.

Daugiau informacijos rasite GOV.UK svetainėje.

Atminkite, kad pasirinkti tinkamą verslo struktūrą yra kritiškai svarbu. Jei nesate tikras, susisiekite su mūsų verslo konsultantu jau šiandien.

Reikia patarimo? Susisiekite su mumis!

Verslas UK Set Up Registration Finance LTD Self-employed

Įrankiai jūsų verslui

NAUJIENLAIŠKIS

Gauk visus išteklius ir naujienas į savo pašto dėžutę

Susisiekite

Tiesiog užpildykite šią formą ir mes su jumis susisieksime.