7 Žingsniai Pradėti Internetinį Verslą
By Diana Hurta
30 Nov -0001
@DianaHurta

Dabar vis daugiau žmonių internete nei kada nors anksčiau, kurie klausia klausimų, į kuriuos galbūt turite atsakymų, arba ieško produktų, kuriuos galėte pasiūlyti.

Priežasčių, kodėl žmonės nusprendžia pradėti verslą internetu, yra daug, kaip pvz:

  • noras praleisti daugiau laiko su šeima,
  • noras skirti daugiau laiko sau,
  • problemos su sveikata,
  • noras keisti žmonių gyvenimus,
  • ekonominiai sunkumai,
  • nepritapimas darbo vietoje, nes norima daugiau laisvės rinktis,
  • noras būti savo paties viršininku ar kontroliuoti, kiek užsidirbi.

Galbūt esate vienas iš šių žmonių. Jei norite atsistoti ant kojų, internetinis verslas yra greičiausias ir galima pasykti pigiausias būdas tą padaryti.

Planavimas yra sėkmės pagrindas. Verslo planas padės jums išgryninti verslo idėją, nusistatyti tikslus, parengti strategiją ir matuoti pažangą. Šiame straipsnyje aptarsiu 7 bet kokio verslo pamatinius ramsčius, t. y.

  1. Verslo idėja.
  2. Paslaugos/produkto analizė.
  3. Rinkos tyrimas.
  4. Finansų planavimas.
  5. Verslo steigimas ir registravimas.
  6. Rinkodaros planavimas.
  7. Pardavimų planavimas.

 

1 Žingsnis. Verslo idėja

“Daryk, ką mėgsti, ir mėk, ką darai“. Esu įsitikinusi, kad pritarsite mano nuomonei, kad sėkmingiausia verslo idėja yra ne tik pats verslas, bet jį kurianti žmogus. „The Body Shop“ įkūrėjos Anita‘os Roddick geriausias patarimas siekiant sėkmės yra: „Turite tikėti idėja su tokia aistra, kad ji taptų realybe“. Jūs esate kūrybos šaltinis. Tikiu, kad turite svajonių, norų ir siekių – jums tereikia atrasti save.

Internetu galite pradėti bet kokį verslą: tai gali būti ir prekyba produktais, ir paslaugų teikimas.

a) Paslauga. Galite tapti paslaugų teikėju.

  • Jei įgijote kvalifikaciją ar išsilavinimą, galite siūlyti savo paslaugas: konsultuoti, mokyti internetu, rašyti knygas ir pan.
  • Jei turite įgūdžius, galite siūlyti tokias paslaugas, kaip antai administravimo, tekstų kūrimo, vertimo, kūrybinio darbo, rinkodaros ir pan.

b) Produktas. Galite pardavinėti prekes internetu.

  • Jei turite geras rankas, galite kurti ar gaminti savo gaminius ir parduoti juos internetu, pavyzdžiui, gaminius, baldus, namų dekoro elementus, papuošalus, drabužius, sveikatos ir grožio produktus ir pan.
  • Jei produktų nekuriate, vis tiek galite prekiauti jau pagamintais gaminiais ir tapti įgaliotu jų perpardavėju / platintoju ar atstovu, galite prisijungti prie rinkodaros bendradarbiavimo programų ar tapti pirmuoju jų importuotoju.

2 Žingsnis. Paslaugos/Producto analizė

Paslaugos/produkto analizė apima paslaugos/produkto potencialo, sąnaudų, produkto pristatymo ar gamybos/paslaugos teikimo būdų ir kitų aspektų analizę.

  • Tyrimas. Optimizmas yra puiku, tačiau būkite su savimi sąžiningi – jūsų verslas nėra unikalus, bet jūs galite būti kitokie. Tad pasitelkite internetą ir atlikite savo tyrimą: ar egzistuoja jūsų paslaugų / produktų paklausa, kokios yra tendencijos pasirinktame veiklos segmente ir prekių ženklai. Kai susipažinsite su esamomis įmonėmis, susidarysite platesnį vaizdą, ką dar galite padaryti, kad pritrauktumėte klientą.
  • Sąnaudos. Jums reikia apsvarstyti tiekėjų klausimą, kadangi tiekėjai gali turėti įtakos jūsų pardavimams. Turite žinoti tiekėjų reikalavimus ir specifikacijas, pirkimo sąnaudas, kaip produktas bus pristatomas ar paslauga suteikiama ir kitus su jūsų paslauga/produktu susijusius aspektus.
  • Veikla. Turite suplanuoti, kaip bus gaminamas jūsų produktas ar teikiama paslauga, kaip paslauga bus suteikiama ar produktas pristatomas klientui, priimami mokėjimai, kokios trečiosios šalys dalyvaus procese ir kitus su jūsų paslauga/produktu susijusius aspektus.

3 Žingsnis. Rinkos tyrimas

Rinkos tyrimas yra informacijos apie tikslinę rinką ir klientus rinkimo procesas. Nustatę ir išanalizavę rinkos poreikius, rinkos dydį ir konkurentus, rasite nišą pelningam verslui.

  • Klientai. Apibūdinkite savo tikslinį klientą, t.y. įvertinti kliento pageidavimus, poreikius, problemas ir pan., ir užsirašykite kokius sprendimo būdus galite pasiūlyti.
  • Konkurentai. Visą laiką bus kitų verslų, kovojančių dėl to paties kliento. Konkurentų analizė apima esamų ir potencialių konkurentų stipriųjų ir silpnųjų pusių įvertinimą. Jūsų privalote pažinti savo konkurentus ir užsirašykite kokių veiksmų atitinkamai jums reikės imtis.

4 Žingsnis. Finansinis planavimas

Alan‘as Lakein‘as, gerai žinomas autorius, rašantis asmeninio laiko planavimo tema, kažkada yra pasakęs: „Tas, kas neplanuoja, yra pasmerktas nesėkmei“. Finansų planavimas yra kritiškai svarbus bet kokio verslo sėkmei. Finansų planavimas tai strategija, kaip jūsų įmonė pasieks strateginių verslo tikslų ir įgyvendins verslo uždavinius.

  • Veiklos pradžios sąnaudos. Įsitikinkite, kad turite pakankamai lėšų sėkmingai verslo pradžiai. Veiklos pradžios sąnaudos yra vienkartinės sąnaudos, susijusios su verslo steigimu.
  • Lėšos. Išsiaiškinę veiklos pradžios sąnaudų dydį, susidarysite vaizdą apie savo finansinę padėtį. Jei matysite, kad neturite pakankamai lėšų verslui pradėti, tai bent žinosite, kad turite pasidomėti papildomo finansavimo galimybėmis.
  • Pinigų srautas. Pinigų srauto prognozavimas yra išsamus dabartinės ir būsimos verslo finansinės padėties vertinimas taikant šiuo metu žinomus kintamuosius.

5 Žingsnis. Verslo registravimas

Išanalizavus paslaugą/produktą, atlikus rinkos tyrimą ir suplanavus finansus, laikas įsteigti ir įregistruoti verslą.

  • Veiklos teisinė forma. Jūs galite dirbti kaip freelanceris, individuali veikla arba kaip įmonė.
  • Teisiniai klausimai ir mokesčiai. Turite išsiaiškinti, kokie teisiniai reikalavimai yra taikomi jūsų verslui, pavyzdžiui, intelektinės nuosavybės, prekių ženklų ar patentų, prekybos internetu ir nuotolinės prekybos, duomenų apsaugos. Taip pat turite išsiaiškinti, kokių mokesčių mokėtoju turite užsiregistruoti.
  • Banko sąskaita ir mokėjimo sistema. Jūsų verslo banko sąskaita yra vieta, kurioje valdomos lėšos, iš kurios apmokamos sąskaitos ir į kurią gaunami klientų mokėjimai. Be to, atidaryti verslo banko sąskaitą yra itin svarbu, nes būtina atskirti asmeninius finansus nuo verslo finansų.

6 Žingsnis. Rinkodaros planavimas

Šiame amžiuje rinkodara yra būtinas verslo elementas ir ypač ką tik pradėjus pardavinėti savo paslaugą/produktą, tuo labiau jei jūs planuojate atidaryti internetinį verslą. Rinkodaros plane pateikiamas sąrašas veiksmų, padėsiančių jums pasiekti nusistatytus rinkodaros tikslus.

  • Brandas. Pirmiausia jums reikia sukurti verslo brandą. Taip pat labai svarbus yra profesionalus įvaizdis internete.
  • Platformos. Turite susikurti tinkamą kanalą, per kurį klientas galėtų įsigyti jūsų paslaugą/produktą.
  • Metodai. Norėdami pritraukti kuo daugiau potencialių klientų, turite suplanuoti, kokius rinkodaros metodus naudoti savo tiksliam klientui pasiekti. Didžiausią poveikį turintys rinkodaros strategijos metodai yra skaitmeninės rinkodaros metodai. 

7 Žingsnis. Pardavimų planavimas

Pardavimų planas apima su paslaugos/produkto pardavimu susijusią veiklą per tam tikrą laikotarpį. Pardavimų planas – strategija, kurioje išdėstomi pardavimų tikslai ir taktika ir nustatomi žingsniai, kurių imsitės tikslams pasiekti.

  • Pardavimai. Jūsų taikoma kaina turės tiesioginės įtakos jūsų verslo sėkmei, o suplanuoti pardavimų metodai padės generuoti pajamas greičiau ir efektyviau.
  • Tikslai. Užrašykite savo pardavimų tikslus, nes tikslai padeda susitelkti ties pardavimais, nukreipia jus teisingu keliu ir verčia, motyvuoja jus jų siekti.
  • Procesas. Pardavimų procesas apima visus žingsnius nuo naujo, potencialaus kliento kontakto iki faktinio kliento. Paruoškite kiekvieno pardavimo etapo procesą bei dokumentus.

Prieš pradedant verslą, būtina apsvarstyti nemažai dalykų. Mes padėsime jums susiorientuoti kiekviename reikšmingame steigimo proceso etape.

Straipsniai

Naudingi straipsniai

Įrankiai jūsų verslui

NAUJIENLAIŠKIS

Gauk visus išteklius ir naujienas į savo pašto dėžutę

Susisiekite

Tiesiog užpildykite šią formą ir mes su jumis susisieksime.